Train to not suck at life

CrossFit Games 2016 II.

CrossFit Games 2016 II.

Sobota: Snail a kruhy – nové výzvy

Po prvních třech dnech byli na čele pořadí Mat Fraser a Tia-Claire Toomey. Nezvyčejný workout snail v sobotu ráno obsahoval 3 kola sestávající ze 600 m běhu, šplhu na lano a válení válce – snail – na vzdálenost 120 stop. Snail, nebo šnek, váží 227 kg pro muže a 182 g pro ženy. Jeho převracení je staženo tým, že u něj nefunguje setrvačnost.

Atleti využívali různé taktiky, od strongmanského převracení pneumatiky až po pohyb připomínající skládání soupeře v americkém fotbalu. Fraser a Davidsdottir se snažili tlačit do středu šneka, kvůli lepšímu působení síly. Fraser nedávno získal diplom v mechanice a okrem páry mu to také i myslí. Poznání základů mechaniky lidského těla může v podobných workoutech  příst vhod.

Workout se šnekem – tri kola na čas
600 m běh

2 x šplh na lano

40 stop tlačení slimáka (snail)

2 x špln na lano

Mat Fraser (586) si po sobotě  vybudoval 142 bodový náskok před druhým Benem Smithem (444) a vítězství měl blízko. Nejlepší Evropský zástupce Gudmundson byl na 11té příčce s 362 body.

Už žen byl rozdíl mezi Tia-Claire Toomey a Sarou Sigmudsdottir jenom 4 body (486/482). V dosahu byla i třetí Sam Briggs a čtvrtá Katrin Davidsdottir.

Games se vyvíjí spolu s atleti; jak roste úrověn výkonnosti v CrossFitu, roste i obtížnost WODů. V roce 2009 se dělali kluky ve stojce na paralelných bradlech, o rok později na kruzích, 2012 na bradlech s deficitem, v 2013 byl deficit větší, v 2014 strict HSPU (bez pomoci kipů) a v 2015 znovu deficit.

Ve druhém sobotním eventu – Separator, zašli organizátoři ještě dál: zařadili striktní dipy ve stojce na kruzích. Cílem je nutit atlety pořád na sebe pracovat a zlepšovat skills. Už v prvním kole měla většina problém udržet stabilní polohu střemhlav. Vyšší standardy a novinky se automaticky pronáší do dalších soutěží a gymů, ke komunitě. I takhle CrossFit pořád dává výzvy a přispívá ke kondici populace.


Separator

12 kluků ve stoje na kruzích
15 dřepů se 100 kg
20 burpees
9 klukú ve stoje na kruzích
18 čelných dřepů s 90 kg
20 burpees
6 kluků ve stoje na kruzích
21 OHS s 80 kg
20 burpees
- ženy začínali dřepy a končili kluky

U mužů vyhrál Cole Sager, který elegantně zvládl ring dipy. Dával si záležet, aby každou sérii ukončil před selháním. Zakyselení svalů by mu narušilo koordinaci. Druhý byl Christian Lucero.

Cole Sager

Nejlépe se v Separatoru dařilo závodnicím s gymnastickou minulostí.  V posledním heatu se odehrál souboj mezi Katrin, Tia-Claire a Sarah. Event však vyhrála bývalá gymnastka Kara Pearce. V pořadí se na čele udržela Tia-Claire Toomey, ale na 8 bodů se na ní dotáhla Katrin Davidsdottir a o další 4 body zaostávala Sara Sigmundsdottir.

V posledním sobotním workoutu, nazvaném 100 procent, měli atleti za úlohu udělat 40 box jumpů a 20 cleanů s D-ballem o váze 150/100 liber.

Neděle: Chůze na rukou a finále.

V neděli byla na programu chůze na rukou na čas na vzdálenost 280 stop (85 metrů). Je to dobrý způsob, jako otestovat smysl pro rovnováhu a schopnost orientovat se v nezvyklých podmínkách, který se pravidelně objevuje i v programu větších závodů v Čechách a na Slovensku. V Carsonu vyhráli Jacob Heppner a Katrin Tanja Davidsdottir.

Event č. 12 byl suicide sprint: člnkový běh na čas na celkovou vzdálenost 250 m. Rychlí workout, při kterém rozhodovala kondice vyhrál Roy Gamboa a u žen Tia-Claire Toomey .

Fraser skončil druhý v chůzi ve stojce a v suicide sprintu. Dokopy zapsal během pěti dnů jedno vítězství a 6 druhých míst, což potvrzuje vyrovnanou výkonnost a všestrannost.


Sara Sigmundsdottir s pluhem.

Další nezvyklou disciplínou bylo tažení pluhu, kde zvítězili Garret Fisher a Davidsdottir. Museli zdolat kombinaci veslařského trenažéru, švihadla, ski-ergu a tažení saní. V rope chipperu  (event 14) to byli Fikowsky a Anna Tunnicliffe.


Brent Fikowsky

Finálový workout – Redemption


Mat Fraser šplhá na zeď v Redemption. 

3-2-1 šplh na stenu

21-15-9 thrusterov se 135 librami

K vítězství si prakticky neohrožené dojel Fraser. Druhý skončil Brent Fikowsky, třetí Patrick Vellner.  Náskok Katrin Davidsdottir před soupeřkami byl těsnější. Tia-Clair Toomey nakonec skončila druhá, třetí Sara Sigmundsdottir.

Soutěž týmů vyhrál CrossFit Mayhem v sestavě s Richem Froningem. Druhý skončil 12 Labout Lions, třetí  CrossFit Yas ze Švýcarska.

Erik Tóth a Michal Merganič tipovali na prvou příčku Frasera a  jednu z dua Sigmundsdottir – Thorisdottir.  Ľudovít Czókoli u mužů řekl Ben Smith, Fraser, Bridges a u žen Davidsdottir, Sigmundsdottir a Kara Webb.

Český a slovenský atleti se v předpovědích nemýlili, až na fakt, že Josh Bridges se po dobrém začátku přepadl na 13té místo.

“Soustředit se na každý jeden krok a snaží jse o vyrovnanost výkonů. NA atlety čeká 15 eventů během 6 dnů, což kromě všech fyzických schopností prověří zejména mentální kapacitu.

CrossFit Mayhem

Žádné komentáře, buďte první.

Zanechte komentář

Musíte být , aby blo možné zanechat komentáře.

Přihlášení

Zapomenuté heslo?